«Γράφω με αυτά που είμαι» | Fairytale Museum

«Γράφω με αυτά που είμαι»

6 Απρ

10:00 πμ - 1:00 μμ

«Γράφω με αυτά που είμαι»

Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής για ενήλικες με την Άννα Κουππάνου

Μέσα μας έχουμε τόσα που μας σπρώχνουν να δημιουργήσουμε και να γράψουμε.
Αυτά μπορεί να είναι συναισθήματα, εμπειρίες από τη ζωή και από κείμενα ή ίσως να είναι η ίδια η επιθυμία για δημιουργία, δηλαδή, η επιθυμία για να δώσουμε μορφή σε κάτι που υπάρχει ήδη μέσα μας, αλλά είναι ακόμα ασχημάτιστο.
Η επιθυμία για τη δημιουργία είναι επιθυμία για συγγραφή ενός κειμένου, μιας ιστορίας, αλλά και του ίδιου του εαυτού μας!
Το εργαστήρι θα σας δείξει τρόπους για να δώσετε μορφή και διεξόδους σε όλα αυτά που υπάρχουν μέσα σας και για να γράψετε τη δική σας ιστορία!

Η Άννα Κουππάνου είναι συγγραφέας και εκπαιδευτικός με διδακτορικές σπουδές στη Φιλοσοφία της Παιδείας και πλούσιο ερευνητικό έργο.

Περιορισμένος Αρθμός Θέσεων. Απαραίτητη η Προκράτηση.

Για πληροφορίες και εγγραφές παρακαλώ μπορείτε να επικοινωνείτε με το τηλέφωνο του Μουσείου Παραμυθιού 22376522.