"Μια εικόνα πάγωσε! Κάποιος μου διάβασε τη σκέψη!" Σειρά εργαστηρίων για παιδιά | Fairytale Museum

«Μια εικόνα πάγωσε! Κάποιος μου διάβασε τη σκέψη!» Σειρά εργαστηρίων για παιδιά

8 12 Ιούλ

5:30 μμ - 6:30 μμ

«Μια εικόνα πάγωσε! Κάποιος μου διάβασε τη σκέψη!»
Σειρά εργαστηρίων για παιδιά 3-5 ετών

Από 8 μέχρι 12 Ιουλίου, θα φιλοξενήσουμε μια σειρά συνεχόμενων εργαστηρίων σχεδιασμένα ειδικά για παιδιά 3-5 ετών, με δωρεάν συμμετοχή!

Στόχος των εργαστηρίων είναι η ενδυνάμωση των διαπροσωπικών σχέσεων των παιδιών και η ευαισθητοποίηση γύρω από το θέατρο και το μουσειακό χώρο. Τα παιδιά θα εξοικειωθούν με θεατρικές τεχνικές, με τη δημιουργική αφήγηση παραμυθιών και θα σωματοποιήσουν συναισθήματα ώστε να νιώθουν πιο ελεύθερα να εκφραστούν!

Τα εργαστήρια θα υλοποιήσει η παιδαγωγός προ-σχολικής ηλικίας Φανή-Μαρία Παναγοπούλου, στα πλαίσια της επιστημονικής έρευνάς της ως μεταπτυχιακή φοιτήτρια στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο.

Δευτέρα, 8 Ιουλίου – Παρασκευή 12 Ιουλίου
Είσοδος Ελεύθερη.Είναι απαραίτητη η συμμετοχή και στις 5 συναντήσεις.
Πολύ περιορισμένος αριθμός θέσεων.
Απαραίτητη η προκράτηση στο 22376522 ή στο info@fairytalemuseumo.org.cy