Μύθοι των λουλουδιών στο Μουσείο Παραμυθιού! | Fairytale Museum

Μύθοι των λουλουδιών στο Μουσείο Παραμυθιού!

12 Μαΐ

11:00 πμ - 12:30 πμ

«Μύθοι των λουλουδιών στο Μουσείο Παραμυθιού»
Εργαστήρι με διαδραστική αφήγηση μύθων και κατασκευή για παιδιά 5-9 ετών

Το Μουσείο Παραμυθιού θα πλημμυρίσει με ιστορίες και μύθους για λουλούδια απ’ όλο τον κόσμο! Μέσα από την αφήγηση και τη δραματοποίηση, γονείς και παιδιά μαζί, θα μάθουμε για τους μύθους διαφόρων λουλουδιών, θα διακοσμήσουμε το δικό μας γλαστράκι και θα γιορτάσουμε, με χρώμα, μυρωδιές και εικόνες, την καρδιά της άνοιξης.

Περιορισμένος αριθμός θέσεων. Απαραίτητη η προκράτηση.
Για κρατήσεις και πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με το τηλέφωνο του Μουσείου Παραμυθιού 22376522.