“Υβόννη, η ατίθαση αγελάδα των Άλπεων” - Εργαστήρι φιλαναγνωσίας για παιδιά | Fairytale Museum

“Υβόννη, η ατίθαση αγελάδα των Άλπεων” – Εργαστήρι φιλαναγνωσίας για παιδιά

21 Ιούν

5:30 μμ - 6:30 μμ

“Υβόννη, η ατίθαση αγελάδα των Άλπεων”
Εργαστήρι φιλαναγνωσίας με τον πολυβραβευμένο συγγραφέα Βασίλη Παπαθεοδώρου
Για παιδιά ηλικίας 5+

Ο πολυβραβευμένος συγγραφέας Βασίλης Παπαθεοδώρου θα μας γνωρίσει την Υβόννη, την ατίθαση αγελάδα των Άλπεων!
Η Υβόννη είναι μια αγελάδα που το έσκασε από τον περιφραγμένο χώρο που την είχε ο ιδιοκτήτης της και ζούσε ελεύθερη στο γύρω δάσος για μεγάλο χρονικό διάστημα, παρά τις προσπάθειες πολλών επίδοξων θηρευτών να την πιάσουν. Η εικονογράφηση της κυρίας Λίλας Καλογερή είναι ζωηρή και βοηθάει πολύ τη φαντασία των μικρών αναγνωστών στην αναπαράσταση της εποχής και των συνθηκών.
Η «Υβόννη, η ατίθαση αγελάδα των Άλπεων» είναι το τέταρτο βιβλίο της σειράς «Απρόσμενοι φίλοι», μιας σειράς που απευθύνεται σε παιδιά προσχολικής και πρωτοσχολικής ηλικίας. Οι ιστορίες είναι βασισμένες σε πραγματικά περιστατικά ηρωισμού, πίστης και αφοσίωσης ζώων ενώ κάθε βιβλίο περιλαμβάνει παράρτημα με τα πραγματικά γεγονότα.

Για δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 22376522.
Περιορισμένος αριθμός διαθέσιμων θέσεων.