Ξεκλειδώνοντας …την δημιουργικότητα!!

Ξεκλειδώνοντας …την περιέργεια!!

Δημιουργικό Εργαστήρι ανάπτυξης κοινωνικών δεξιοτήτων για παιδιά ηλικίας 6-10 ετών.

25 Νοεμβρίου 2023

Δωρεάν συμμετοχή

Το Μουσείο Παραμυθιού και ο Οργανισμός Νεολαίας Κύπρου προσκαλούν τους μικρούς τους φίλους σε μια μαγική περιπέτεια εξερεύνησης!!! Σε κάθε σταθμό του ταξιδιού οι μικροί μας φίλοι θα «ξεκλειδώνουν» μια κοινωνική δεξιότητα που είναι χρήσιμη στη ζωή τους τόσο για να αντιμετωπίζουν τις δυσκολίες όσο και για να νιώθουν ευτυχισμένοι.

Στον επόμενο σταθμό του ταξιδιού με την βοήθεια του βιβλίου «Η τελεία» , Εκδόσεις Αίσωπος και μιας σειράς δημιουργικών δραστηριοτήτων που βασίζονται στην Solution Focused Practice, τα παιδιά θα «ξεκλειδώσουν» την δεξιότητα της περιέργειας. Είστε έτοιμοι;

Το εργαστήρι «Ξεκλειδώνοντας την περιέργεια» υλοποιείται στο πλαίσιο του προγράμματος Skills4kidz που διοργανώνεται από το Μουσείο Παραμυθιού σε συνεργασία με τον Οργανισμό Νεολαίας Κύπρου στην Λευκωσία, Λάρνακα και Σωτήρα.

Χώροι υλοποίησης εργαστηρίων:

Λευκωσία: Μουσείο Παραμυθιού- 15:00-16:30– Γρανικού 32, Λευκωσία

Σωτήρα: Πολύκεντρο Νεολαίας Αμμοχώστου -11:00- 12:30– Ηλία Τηλαύγη 6, 5390 Σωτήρα

Λάρνακα: Πολύκεντρο Νεολαίας Λάρνακας -11:00-12:30– Φανερωμένης 62, 6025 Λάρνακα

Για δηλώσεις συμμετοχής πατήστε πιο κάτω για να συμπληρώσετε την αίτηση για την πόλη που σας ενδιαφέρει:

Χώροι υλοποίησης εργαστηρίων:

Λευκωσία: Μουσείο Παραμυθιού -15:00-16:30 – Γρανικού 32, Λευκωσία ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Σωτήρα: Πολύκεντρο Νεολαίας Αμμοχώστου -11:00-12:30 – Ηλία Τηλαύγη 6, 5390 Σωτήρα ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Λάρνακα: Πολύκεντρο Νεολαίας Λάρνακας – 15:00- 16:30– Φανερωμένης 62, 6025 Λάρνακα ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ